#1 2008-02-10 16:29:09

Uzumaki Naruto

Moderator

Zarejestrowany: 2007-12-13
Posty: 96
Punktów :   

SKLEP Z TRUCIZNAMI

http://img171.imageshack.us/img171/5264/500pxhazardtsvger4.pngWitam państwa serdecznie w moim skromnym sklepiku z truciznami

Z czasem bede dodawał różnorakie trucizny, mikstury, napoje więc prosze o cierpliwość...

Najpierw coś o truciznac, wyciągnięte wprost z Wikipedii
Trucizna - substancja organiczna lub nieorganiczna, która po dostaniu się do organizmu powoduje objawy chorobowe, inne niekorzystne zmiany w organizmie lub śmierć. Może to być ciało stałe, ciecz lub gaz.

Stwierdzenie czy dana substancja stanowi, czy nie stanowi trucizny, jest trudne, bowiem niemal dla każdego związku chemicznego można określić dawkę, która będzie śmiertelna. Nawet spożywanie wody w zbyt dużych ilościach, zwłaszcza deszczówki lub wody destylowanej, może prowadzić do hiponatremii. Z drugiej strony, niektóre trucizny w odpowiednich dawkach mają efekt leczniczy (np. Pavulon).

http://img262.imageshack.us/img262/1207/502pxricinstructureiy9.jpg

WIĘC NARAZIE MÓJ SKŁAD WYGLĄDA NASTĘPUJĄCO:

1) DIMETYLORTĘĆ
Charakterystyka i działanie: Związek ten jest w temperaturze pokojowej bezbarwną cieczą o lekko słodkawym, dość przyjemnym zapachu. Związek ten przenika przez typowe zabezpieczenia stosowane przez ninja (rękawice , ubrania itd.) i następnie jest absorbowany przez skórę do układu krwionośnego. Dawka rzędu jednej kropli z pipety (ok. 0,05 ml) wchłonięta przez skórę jest śmiertelna dla ludzi. Toksyczne działanie dimetylortęci wynika z jego działania na układ nerwowy człowieka. Zaburza procesy przekazywania sygnałów przez synapsy. Związek ten powoduje ataksję (utratę koordynacji ruchów), efekty halucynacyjne oraz utratę pamięci. Proces tworzenia kompleksu z cysteiną jest bardzo powolny i jednocześnie związek ten nie wchodzi w żadne inne reakcje w organizmie człowieka, nie jest więc z niego wydalany. Stąd efekt zatrucia jest bardzo odsunięty w czasie od momentu wniknięcia trucizny do organizmu i zaczyna się powoli ujawniać dopiero w kilka dni po wchłonięciu dawki śmiertelnej. Nie jest znane żadne antidotum na tę truciznę.

CENA:
0,05 ml kosztuje 3000RYO
(można nasączyć trucizną bronie lub senbony ale trzeba uważać)
Możecie skutecznie ale powolnie uśmiercić swojego wroga


2) RYCYNA
Chakraterystyka i działanie: Rycyna powoduje gwałtowne wymioty i biegunkę, silne przekrwienie narządów układu pokarmowego i nerek, spowodowane aglutynacją (zlepianiem) krwinek i wytrącaniem fibryny do krwi.

Jest bardzo toksyczna. Początkowe objawy są niecharakterystyczne: gorączka, osłabienie, grypopodobne bóle mięśni (czasem ich kurcze), nudności, objawy odwodnienia, rozszerzenie źrenic, leukocytoza. Zatrucie rycyną powoduje śmierć w ciągu kilkudziesięciu godzin (w przypadku zatrucia pokarmowego trucizna może się wchłaniać nawet do 5 dni).

CENA:
ZA DAWKĘ ŚMIERTELNĄ: 1500RYO
ZA DAWKĘ TRUJĄCĄ: 300RYO (powoduje biegunke i wymioty)
Czy nie chcielbyscie zeby wasz wróg w czasie walki dostał ******? xD


3)CYJANEK
Charakterystyka i działanie: Cyjanowodór i cyjanki działają silnie drażniąco na błony śluzowe i skórę. Łatwo się wchłaniają do organizmu przez błony śluzowe, drogi oddechowe, skórę i z przewodu pokarmowego. Przy ostrym narażeniu na cyjanowodór lub cyjanki proces zatrucia u ludzi przebiega w trzech fazach, charakteryzujących się nastepującymi objawami: duszności i podniecenie, drgawki oraz porażenie.

CENA:
DAWKA ŚMIERTELNA: 3000RYO
DAWKA PARALIŻUJĄCA: 2800RYO
DAWKA TRUJĄCA: 500 RYO (drgawki, dusznosci)


4)ANILINA
Charakterystyka i działanie: jest najprostszą aminą aromatyczną. Anilina to ciecz bezbarwna, brunatniejąca na powietrzu, o charakterystycznym zapachu. Jest słabo rozpuszczalna w wodzie. Jej gęstość jest większa od gęstości wody. Wchodzi w skład trupich jadów (putrescyna) - stąd ich nieprzyjemny zapach. Jest substancją silnie trującą. Działa toksycznie przez drogi oddechowe, po połknięciu i w kontakcie ze skórą. W następstwie długotrwałego narażenia stwarza poważne zagrożenie dla zdrowia.

CENA: 2000RYO (mała fiolka)

5)KURARA
Charakterystyka i działanie: Właściwości trujące kurary dotyczą tylko sytuacji bezpośredniego przedostania się do krwi - połknięcie jest nieszkodliwe. Kurara powoduje natychmiastowe wiotczenie mięśni.

Cena:
1500RYO - nasączenie dużej broni
350RYO - nasączenie senbona

6) MUSAKARYNA
Charakterystyka i działanie: Muskaryna jest parasympatykomimetyczną substancją działającą już 15-30 minut po spożyciu. Zatrucie może objawiać się mdłościami i wymiotami, ślinieniem, łzawieniem, biegunką, rozmyciem obrazu oraz trudnościami z oddychaniem, utrzymuje się ono około 2 godzin. Specjalnie do potrzeb została rozpuszczona.

Cena:
Dawka normalna - 200RYO

7) ALFA-AMANITYNA
Charakterystyka i działanie: Jest to jedna z toksyn występujących w muchomorze sromotnikowym. Pierwsze objawy zatrucia zwykle występują z opóźnieniem, po 10-11 godzinach od spożycia. Są to: na początku bóle brzucha, mdłości, wymioty i biegunka, później występuje znaczne obniżenie ciśnienia krwi, przyspieszenie akcji serca, odwodnienie i wstrząs. Po dwóch dniach może dojść do względnej stabilizacji stanu zdrowia, jednak wówczas pojawiają się objawy uszkodzenia wątroby. Jeśli dawka spożytej trucizny była duża, śmierć następuje po 4-7 dniach i niemal zawsze spowodowana jest niewydolnością wątroby (śpiączka wątrobowa).

Cena:
Dawka śmiertelna - 2000RYO
Dawka trująca - 800RYO (bóle brzucha, mdłości, wymioty i biegunka.)


http://img265.imageshack.us/img265/4311/animation11vf4.gif

8) TRUCIZNA ALA SASORI
Charakterystyka i działanie: Trucizna stosowana wyłącznie przez Sasoriego, (od teraz już chyba nie)
Można nią zatruć każdy rodzaj broni, trucizna obezwładnia ciało po jakimś czasie a następnie powoduje zgon.

Cena:
BY NASĄCZYĆ BROŃ: 2500RYO (nasączenie broni lub 20 senbonów)9) ARCY TRUCIZNA MADE IN SASORI
Charakterystyka i działanie: Niewielka dawka tego specyfiku powoduje zgon w przeciągu kilku minut,

CENA:
10000RYOhttp://img74.imageshack.us/img74/7885/animationmt9.gif

10) ANTIDOTUM

Charakterystyka i działanie: Antidotum może zniwelować skutki jednego ataku trucizny.

CENA:
600 RYO (niweluje trucizne Ala Sasori i Musakaryna)

1200 RYO (niweluje Rycyne, aniline i cyjanek)

1400 RYO (niweluje KURARA)

1600 RYO (niweluje  ALFA-AMANITYNINE)

Musiałem sie troche posłużyć Wikipedią

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Bizuteria diarearson nostale www.bakugan-gra.pun.pl gothic returning kod na dozownik gg młodych dziewczyn mp40 magazynek